1.Sayfaya Çıkmak Mı 1. Sayfada Kalmak Mı?

Arama motorlarında ilk sayfada çıkmak artık çok kolay. Ancak önemli olan bu sayfada kalıcı olmak. İnternet o kadar hızlı gelişiyor ki artık her istediğiniz mümkün hale geliyor. Dilediğiniz aramalarda çıkmanızı sağlayan SEO teknikleri, programlar, hileli yöntemler, daha neler neler…

Ancak Google gibi gelişmiş arama motorları 1. sayfada olan siteleri her daim takip ediyor. Dolayısıyla hile  yapmak zorlaşıyor. Siz de dilediğiniz kadar sitenizi 1. sayfaya çıkarabilirsiniz; ancak nitelikli web adresleriniz olmadığı sürece başarıyı yakalayamazsınız.

1. SAYFADA KALICI OLMANIN YOLLARI İSE:

✓ Sektörünüzü iyi analiz edin.

Sektörünüzü seo analiz etmeden yaptırdığınız siteler size başarı getirmeyecektir. Sektörün ihtiyaçlarını belirlemek, yayında olan firma sitelerini incelemek, yeni olanı takip etmek yarar sağlayacaktır. Eğer talepleri bilirseniz stratejinizi de duruma göre belirlersiniz.

1.sayfada yer alıyorsanız, her daim güncel olanı takip etmeli ve sitenize almalısınız.

✓ Hedef kelimelerinizi doğru seçin.

Sektör analizinden sonra en önemli konu da arama motorlarının sizi hangi kelimelerden tanımasını istediğinizdir. Yeterli anahtar kelime seçimi ile nitelikli metinler oluşturabileceksiniz. İlk sayfadaki yerinizi korumak için değişen kelime aracı stratejilerini gözlemleyip kullanmalısınız.

✓ Özgün ve çarpıcı içerik üretin.

Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının en sevmediği özellik kopya içerik kullanılması. Sayfalarınızda kopya metinlerin yer alması hiçbir zaman sitenizin üst sırada olmasını sağlamaz. Aksine değerini düşürür. Eğer 1. sayfaya çıktıysanız da düzenli ve özgün makale girişleri ile web sitenizi desteklemelisiniz.

✓ Link sayısını abartmayın.

Siteniz ilk sayfada çıkıyor olabilir. Çok iyi ve temiz bir SEO yaptırmış olabilirsiniz. Ancak link sayısında aşırıya kaçarsanız düşüş yaşayabilirsiniz. Faydalı olmayan linkleri çıkarmalı ve güvendiğiniz siteden almalısınız.

✓ Hileli SEO yöntemlerine başvurmayın.

Google’da ilk sayfaya çıkmak sandığınız kadar zor olmayabilir. Bazı SEO firmaları sizi kısa sürede ilk sıralara taşıyabilir. Ancak bu durum doğal yollarla yapılmayan optimizasyonlar için geçerlidir.

İlk sayfaya hile ile çıkan web siteleri durumun fark edilmesi halinde filtreye alınabilir, sandboxa gönderilebilir ya da diğer Google cezaları uygulanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Message
Your Name *
Your Email *
Website

Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurun veya telefonlarımızdan bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Phone: 5382704536